Jak czyścić i przechowywać okulary?

Wiemy, że okulary wymagają odpowiedniej pielęgnacji, często jednak o tym zapominamy. Warto zatem wiedzieć, jak czyścić okulary oraz jak je przechowywać, by służyły nam jak najdłużej.

Jak i czym czyścić okulary?

Niektórzy posługują się tym, co akurat mają pod ręką, przypadkowym przedmiotem – chusteczką higieniczną , kawałkiem materiału… To niezbyt dobry pomysł – można nieodwracalnie uszkodzić soczewki! A zatem czym czyścić okulary? Szkła okularów są delikatne, prawidłowe czyszczenie wymaga użycia miękkiej ściereczki z mikrofibry, a także specjalnego detergentu lub po prostu wody z mydłem. Należy czyścić delikatnie, by nie porysować i nie uszkodzić szkieł.

Odpowiednie przechowywanie okularów

Żeby okulary służyły na lata, należy pamiętać także o przechowywaniu okularów w specjalnym etui wyłożonym miękkim materiałem, co uchroni szkła przed zarysowaniem oraz uszkodzeniem oprawek. Nie należy okularów odkładać szkłami do dołu, nie zdejmować jedna ręką, ponieważ prowadzi to do deformacji oprawek lub nawet do ich pęknięcia. Dobrze wyrobić sobie nawyk chowania okularów do etui zaraz po ich zdjęciu. A zatem jak przechowywać okulary? Znasz już odpowiedź!

Zastosowanie się do powyższych wskazówek przedłuży żywotność Państwa okularów do czytania, jak i przeciwsłonecznych. Warto także wiedzieć, jak dobrać okulary do twarzy – piszemy o tym w naszym poradniku!

Jak czyścić i przechowywać okulary