Słowniczek

POWŁOKA „SOFT TOUCH”
Jest to przypominające zamsz, miękkie i aksamitne w dotyku tworzywo, którego używa się do pokrywania oprawek okularowych. Nadaje im szlachetny wygląd i zwiększa komfort użytkownika.

POLIWĘGLAN (POLICARBON)
Tworzywo termoplastyczne o wysokim współczynniku twardości. Bardzo lekkie i wytrzymałe, a przy tym odporne na wilgoć, pęknięcia i zarysowania. Ze względu na jego właściwości, wykonuje się wysokiej jakości oprawki okularów i gogli.

SOCZEWKI POLIWĘGLANOWE (POLICARBONOWE)
Soczewki wykonane z poliwęglanu charakteryzują się dużą wytrzymałością i bardzo wysoką odpornością na uderzenia, dzięki temu chronią oczy przed ewentualnymi urazami. Gwarantują ochronę przed promieniami ultrafioletowymi, znacznie poprawiają komfort widzenia i są przy tym wyjątkowo lekkie.

SOCZEWKI POLARYZACYJNE
Soczewki polaryzacyjne eliminują oślepiające odblaski światła odbitego od mokrej drogi, wody, śniegu lub metalowej powierzchni. Zawierają dodatkowo specjalny filtr pogłębiający kontrast i jakość obrazu. Zmniejszają zmęczenie oczu oraz zapewniają bezpieczeństwo przed promieniami UV. Polecane szczególnie sportowcom, kierowcom oraz osobom cierpiącym na nadwrażliwość na promienie słoneczne.

SOCZEWKI Z ANTYREFLEKSEM
Powłoka antyrefleksyjna ulepsza jakość soczewki okularowej. Eliminuje refleksy świetlne i odblaski, co zwiększa przejrzystość, kontrast oraz komfort widzenia.

OKULARY DO KOMPUTERA
Soczewki specjalnych okularów do komputera eliminują szkodliwe działanie światła niebieskiego zapewniają ochronę przed nadmiarem promieniowania niebieskiego emitowanego przez monitory LED i LCD. Powłoka zapewnia okularom wysoką trwałość, a oczom daje wysoki komfort nawet przy wielogodzinnym korzystaniu z urządzeń cyfrowych, zwiększa kontrast widzenia. Dodatkowo tego typu soczewki zapobiegają standardowym skutkom ubocznym powodowanym przez światło niebieskie jak : dyskomfort, suchość oczu, pieczenie, bóle głowy i problemy z zasypianiem. Polecane szczególnie osobom odczuwającym dyskomfort przed monitorem komputera.

POWŁOKA ANTI-FOG
Powłoka Anti-Fog zapobiega zaparowywaniu soczewek okularowych nawet przy najniższych temperaturach. Dzięki czemu otrzymujemy lepszą widoczność także w trudnych warunkach pogodowych.

SYSTEM PODWÓJNYCH SZKIEŁ
Jest to system, który zapobiega zaparowywaniu szkieł w goglach. Szyba zewnętrzna wykonana z poliwęglanu pokryta jest powłoką lustrzaną, szyba wewnętrzna z octanu celulozy pokryta warstwą anti-fog, zapobiegającą parowaniu. Przestrzeń pomiędzy szkłami tworzy przeszkodę dla parowania, w efekcie eliminując je.

GUMOWE NOSKI
Wykonane są z przyjemnego i miękkiego materiału, idealnie przylegają i dopasowują się do twarzy użytkownika. Nie uwierają oraz podnoszą komfort użytkowania.

GOGLE KOMPATYBILNE Z KASKIEM
Gogle, które dzięki swojej budowie przystosowane są do tego, aby używać ich wraz z kaskiem narciarskim.

POWŁOKA ANTYSTATYCZNA
Powłoka antystatyczna zapobiega przyleganiu cząsteczek kurzu do powierzchni soczewki. Podnosi komfort użytkowania, zapewniając dobrą przejrzystość podczas pracy w pomieszczeniach o wysokim stężeniu pyłków.